Wholesale Cheap Jerseys from China for Cheap price

Jacek Bogusławski – SONDAŻ (felieton)

Ostatni sondaż Kantar Public nie napawa mnie dobrym nastrojem. Wieść, że PiS ma 38 proc. w sondażach, a PO jedynie 16 proc. to nie są dla mnie optymistyczne wieści, jednakże te cyfry sprawiają, że trzeba się nad problemem pochylić i głęboko go przeanalizować. Należy zastanowić się skąd takie poparcie, skoro ostatnia aktywność PiS niesie za sobą wiele niechlubnych działań – łamanie konstytucji, deptanie demokracji, zaprzeczanie trójpodziałowi władzy, czy wyprowadzanie Polski na margines Unii Europejskiej, a przede wszystkim wprowadzenie niezdrowej atmosfery społecznej o czym mogliśmy przekonać jakiś czas temu biorąc udział w licznych protestach…

Taki sukces PiS można tłumaczyć dobrą koniunkturą, bo Polakom żyje się lepiej, co jest zasługą bardzo dobrej polityki gospodarczej w momencie kryzysu i tego, że PO zostawiło budżet w fantastycznym stanie, dlatego jest teraz z czego wydawać. Otrzymujemy potężne środki z Unii Europejskiej, a nasi sąsiedzi chcą kontynuować z nami współpracę gospodarczą mimo… „awanturek” rządu. Kiedyś jednak to źródło wyschnie, a Polacy przejrzą na oczy… Oby nie za późno. Dlatego trzeba reagować już – tu i teraz.

Już niebawem mamy wybory samorządowe i niektóre moje młode koleżanki i młodzi koledzy są zdania, że może powinno się powołać coś nowego, że dobrym rozwiązaniem będzie konsolidacja opozycji. Ale przecież tworzenie nowych ugrupowań i partii, to nie jest lekarstwo na konsolidację, to jest coś dokładnie odwrotnego. Dlatego – moim zdaniem – właśnie teraz politycy PO powinni skoncentrować się na wzmocnieniu swojej pozycji, jeszcze więcej pracować i docierać z prezentacją programu do jak największej grupy obywateli RP. Od lidera opozycji oczekuje się skutecznej walki z tą totalną władzą. To jest do zrobienia!

Autor: Jerzy Wyczechowski

Udostępnij na swojej tablicy

Zostaw swój komentarz. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *